Щит MCC для нафтовидобувної платформи в Каспійському морі

Проектом передбачалося виготовлення щита MCC з викатними фідерними комірками для живлення устаткування на нафтовій платформі.

Okken - основа для реалізації сміливих конструкторських рішень

Реалізацію проекту ми запропонували виконати з використанням шаф з викатними комірками Okken.

 

Застосування в якості системи Okken дозволило вирішити відразу кілька завдань:

 • НКП Okken має модульну конструкцію, що дозволяє в разі розвитку технологічного процесу його легко змінювати або модернізувати.
 • При проектуванні шафи було передбачено вільний простір, куди можна встановити функціональні блоки навіть в останню хвилину
 • У Okken реалізовані кращі системи захисту і забезпечення безпеки, що виключають можливість роботи під навантаженням, що гарантують безпеку оператора і обслуговуючого персоналу.
  • Струмопровідні частини надійно огороджені механічними екранами, що забезпечують ступінь захисту IP20.

Форма поділу 4b / 4a

Для всіх фідерних комірок забезпечується форма поділу 4b:

Забезпечується розподіл функціональних вузлів один від одного і від шин, затискачі зовнішніх провідників знаходяться в різних секціях з функціональним блоком, але в окремій відокремленій захищеній секції.

 

Для комірок з пристроями плавного пуску забезпечується форма поділу 4а:

Забезпечується розподіл функціональних вузлів один від одного і від шин, затискачі для зовнішніх провідників знаходяться в одній секції з функціональним блоком.

Вкрита оловом мідна шина

Нафтовидобувна платформа знаходиться у відкритому морі, що диктує умови для застосування антикорозійної обробки силових шин щита. Технічним завданням передбачалося використання мідної шини покритої оловом. Покриття оловом шини проводилося гальванічним способом з дотриманням товщини покриття не менше 30 мікрон.

Посріблені контактні з'єднання

Для зменшення перехідних опорів місця з’єднання силових шин були покриті сріблом.

46 викатних розподільних фідерів і фідерів управління двигунами

Застосування викатних комірок дозволяє абсолютно безпечно проводити модернізацію, не відключаючи живлення НКП.

 

Викатні комірки мають три положення:

 • приєднане,
 • випробувальне,
 • від’єднане.

 

Дії оператора з налаштування функціонального блоку комплектного пристрою здійснюються на передній панелі.

4 пристрої плавного пуску для двигунів 75кВт

Для двигунів потужністю 75кВт застосовувалися пристрої плавного пуску Altistart 48 з включенням в схему живлення обхідного контактора, що дозволило зменшити тепловиділення в шафі від постійно працюючого під навантаженням пристрою плавного пуску.

 

Застосування нестандартного для системи Okken розміщення пристроїв плавного пуску дозволило скоротити габаритні розміри щита в цілому, однак потребувало додаткових теплових розрахунків і підбору системи вентиляції панелей з УПП.

Інтелектуальні реле управління та захисту Tesys T для двигунів до 75кВт

Застосування захисних реле Tesys T для двигунів до 75кВт дозволило реалізувати не тільки функції захисту двигуна, але і функції вимірювання параметрів, віддаленого моніторингу та повноцінну інтеграцію кожної комірки в систему управління платформою.

Захист двигунів потужністю 75кВт виконаний за допомогою Sepam M40

 • найширші можливості з налагодження захистів
 • фіксація подій за часом, синхронізація через SNTP
 • діагностика мережі і запис осцилограм аварійних режимів
 • доступ до налаштувань і віддалений моніторинг за допомогою Ethernet по протоколах зв’язку: Modbus TCP / IP, МЕК 61850
 • підключення в мережу по топології «кільце»

Застосування інструментів 3D моделювання

Детальна 3D-опрацювання силових модулів з пристроями плавного пуску та інших нестандартних модулів дозволила нам уникнути помилок при розміщенні обладнання, які могли бути виявлені тільки на етапі виробництва.

 

Таким чином, на виробництво надходять тільки перевірені рішення.

Збір і передача даних по мережі в систему моніторингу

У кожній панелі щита МСС встановлений промисловий контролер Modicon M241 з Modbus і Ethernet інтерфейсами а також інтегрованими входами і виходами. Контролер служить для збору інформації про параметри роботи та стан викатних комірок, для збору даних від вимірювальних пристроїв PM710 і захисних реле Tesys T, встановлених в цих комірках.

 

 

Зібрані дані передаються по мережі Ethernet на контролер Modicon M251, який виконує роль центрального вузла системи моніторингу щита МСС.

Для підключення в мережу диспетчеризації і управління платформою в щиті МСС встановлений комутатор Ethernet з підтримкою кільцевої топології мережі. До цього комутатора підключені контролер Modicon M251, вимірювальні пристрої PM870 на вводах щита і захисні реле Sepam M40.

 

Це дозволяє забезпечити повний контроль стану всіх основних вузлів щита, а також, при необхідності, оперативно здійснити налаштування захисних реле Sepam M40 (при наявності відповідного рівня доступу).

ІНШІ НАШІ ПРОЕКТИ ...