Впровадження сучасної силової напівпровідникової техніки, випрямлячів, частотних перетворювачів призводить до спотворення гармонічного складу струму та напруги. Наявність вищих гармонік призводить до збільшення струмів, що протікають через конденсатори, і як наслідок, до їх перегріву та передчасного виходу з ладу. Крім цього, конденсатори і індуктивне навантаження створюють коливальні контури з частотою резонансу, яка може бути близька до однієї з вищих гармонік мережі. Виникаючи при резонансі перенапруги можуть привести до пробою ізоляції.
Рішенням цих проблем є застосування схеми послідовного включення трифазних дроселів (реакторів) кожному конденсатору. Індуктивність дроселя підбирається таким чином, щоб резонансна частота конденсатора з реактором була нижче найменшої частоти гармоніки, яка присутня в мережі. В результаті цього конденсатор з дроселем буде працювати як ємність на основній частоті 50Г ц, на частотах вищих гармонік (3, 5, 7 …) буде працювати як індуктивність, тим самим не вступаючи в резонанс з індуктивністю навантаження на цих частотах.
Особливістю такого роду КУ є те, що для ефективної боротьби з спотвореннями гармонічного складу напруги та струму є проведення точного попереднього аналізу електромережі досліджуваного обладнання на об’єкті для подальшого розрахунку КУ. Подібне рішення ми реалізували на маслоекстракційному заводі в м. Чорноморськ Одеської області.