ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ
Проект внутрішнього електропостачання є невід’ємною частиною проекту будь-якої будівлі та споруди. Проект внутрішнього електропостачання виконується як для знову споруджуваних об’єктів, так і об’єктів, в яких передбачається реконструкція.
Професійно виконаний проект завжди виконується згідно діючих норм і правил, на підставі архітектурних особливостей будівлі чи споруди, суміжних інженерних вимог, враховуючи при цьому побажання замовника.
Оскільки проектування є одним з основних етапів у побудові інженерної споруди, до його виконання пред’являються підвищені вимоги. Надалі воно визначить не тільки комфорт людей, але також безпеку, надійність і економічність роботи електрообладнання на об’єкті, включаючи результативність профілактичних і ремонтних робіт.
- житлових комплексів,
- торгових центрів,
- лікарень і поліклінік,
- ресторанів і кафе,
- загальноосвітніх установ,
- офісних приміщень,
- автосалонів і торгово-виставкових комплексів,
- готелів,
- спортивно-оздоровчих комплексів,
- олійноекстракційних заводів,
- заводів харчової галузі,
- підприємств зі зберігання та перевантаження зерна,
- підприємств лакофарбової промисловості та ін.
Житлові комплекси
Медичні комплекси
Ресторани
Професійно виконаний проект внутрішнього електропостачання – ключ до безперебійного і безпечного розподілу електроенергії і на промисловому об’єкті, і в житловому будинку. На підставі цього проекту відбувається забезпечення енергоресурсами кінцевих споживачів.
Виконуючи проекти внутрішнього електропостачання, ми спираємося на наш досвід виробництва електрощитового обладнання. В результаті чого ми не використовуємо типові, шаблонні рішення через, як правило, їх надлишковий функціонал. Для кожного замовника ми, разом з проектом, розробляємо індивідуальні щити силового розподілу, пристрої автоматичного введення резерву, пристрою компенсації реактивної потужності і т.д.
ЕТАПИ ПРОЕКТУВАННЯ
На першому етапі проектування спільно з замовником готується технічне завдання. Наступним етапом здійснюється підготовка робочого проекту, відповідно до якого будуть проведені необхідні електромонтажні роботи. Проект ділиться на розрахункову і графічну частини. Необхідно звернути особливу увагу на точність розрахунків, так як внутрішня електромережа повинна витримувати заплановане навантаження і мати запас міцності.
- Пояснювальну записку;
- Розрахунок навантажень, струмів короткого замикання, втрат напруги в лініях і т.д;
- Схеми принципові живильної мережі;
- Принципові схеми розподільчої мережі;
- Принципові схеми управління;
- План розміщення електрообладнання;
- Плани освітлювальних і розподільних мереж, мереж заземлення;
- Кабельний журнал;
- Специфікації обладнання і матеріалів;
- Кошторисну документацію вартості електрообладнання і електромонтажних робіт.
- Замовник отримав саме той продукт, який він хотів отримати;
- Замовник витратив на будівництво мінімальну та достатню кількість фінансових засобів;
- Виконавець виконав роботу за мінімальні і достатні для цього терміни.
- Електричні показники об'єкта проектування;
- Короткий опис об'єкта проектування;
- Розрахунок електричних навантажень;
- Розрахунок пристроїв компенсації реактивної потужності;
- Застосовувані в проекті принципи прийому і розподілу електроенергії;
- Рішення з обліку електроенергії;
- Основні рішення по прокладці всіх електричних мереж;
- Захисні заходи;
- Рішення з енергозбереження та охорони навколишнього середовища.
Розрахунок електричних навантажень потрібен для того, щоб отримати вихідні дані для правильного вибору основних елементів електричних мереж і забезпечити їх безпечну експлуатацію. На підставі розрахунків електричних навантажень виробляється вибір елементів електричної мережі. Зокрема, розрахункова потужність (розрахунковий струм) служить основою при виборі номінальних струмів захисно-комутаційних апаратів і перетинів струмопровідних жил проводів і кабелів в розподільних і групових мережах.
Принципові однолінійні електричні схеми дають саме відкрите уявлення про те, як працює обладнання, що застосовується на об’єкті.
На принципових схемах відображаються всі функціональні вузли електричного кола, зв’язки між ними, дані про застосовувану проводку і т.д. Вони служать підставою для розробки інших документів проекту: кабельних журналів, електричних щитів і пультів, схем зовнішніх з’єднань і т.п.
Кабельний журнал – це таблиця, в якій вказують всю необхідну інформацію про кабелі: марка, довжина, спосіб прокладки, звідки і куди прокладений кабель. Така таблиця наочно відображає інформацію про кожну кабельну трасу на об’єкті і полегшує роботу електромонтажникам по їх прокладці.
На планах прокладки кабельних трас відображається розташування мереж та електрообладнання, електричних щитів, пультів, електроприладів і т.п. Плани являють собою креслення і розрізи приміщень із зазначенням способів прокладки, способів до конкретного електроприймача на кожній конкретній ділянці.
Прокладку кабелів зазвичай виконують в лотках або в коробах, укладених на кабельні конструкції.
Особливістю прокладки на лотках кабелів є захист від механічних пошкоджень, гарне розміщення, зручність при монтажі, доступність для огляду кабелів, гарний зовнішній вигляд.
Застосування кабельних конструкцій, лотків, коробів відповідних виконань, дозволяє їх використовувати в складних умовах експлуатації.
Для кожної ділянки на кресленні виконується розріз із розташуванням кабелів в лотках для того, щоб мінімізувати перетини проводки і для швидкої орієнтації по прокладці електричних мереж.
ВНУТРІШНЄ ТА ЗОВНІШНЄ ЕЛЕКТРООСВІТЛЕННЯ
Електричне освітлення є важливою складовою частиною будь-якого завдання, оскільки від нього залежить комфорт і ефективність роботи всередині приміщень в штатному режимі, а при аварійній ситуації воно допоможе врятувати життя людей.
При проектуванні внутрішнього електроосвітлення враховується призначення приміщення. Це можуть бути офісні приміщення, житлові будинки, торговельні центри, магазини, лікарні, промислові цехи заводів і підприємств тощо.
У всіх випадках при розробці освітлення враховується нормована освітленість згідно діючих норм і побажань Замовника, обробка приміщень, створення тіней колонами, обладнанням або елементами інтер’єру. Всі розрахунки виконуються в програмі DiaLux.
Продумана система управління освітленням дозволяє раціонально і комфортно користуватися освітленням. Управління освітленням може виконуватися за місцем клавішними вимикачами або кнопковими вимикачами з використанням імпульсних реле. Також можливо автоматизоване керування освітленням від датчиків руху / присутності, освітленості, за сценаріями або розкладом з системи «Розумного будинку» або диспетчерського поста системи диспетчеризації (BMS).
Для забезпечення безпечного пересування людей і транспорту в темний час доби розробляється зовнішнє освітлення. Воно включає в себе комплекс світлотехнічних приладів – світильники та прожектори, які створюють необхідну освітленість на поверхні, а також засоби управління ними.
Управління зовнішнім освітленням виконується, як правило, автоматично від сутінкового вимикача або в ручному режимі з диспетчерського посту. Для економії електроенергії можливе відключення частини світильників в нічний час. Вибір типу світильників і способів їх установки, а також їх розстановка додатково узгоджуються із замовником для можливості створення необхідного ландшафтного дизайну. Всі розрахунки зовнішнього освітлення проводяться в програмі DiaLux, а підсумкові візуалізації додаються до проектної документації.
Специфікація обладнання і матеріалів – це дуже важливий розділ проектної документації. У специфікацію вносяться дані по комплектації всього електрощитового обладнання, всіх необхідних матеріалів для закупівлі і виконання монтажних робіт за проектом. Також на підставі специфікації обладнання та матеріалів виконується кошторисний розрахунок. Для цього в специфікації вказуються необхідні дані по обладнанню та матеріалам: повне найменування із зазначенням технічних характеристик, тип (серія), марка, артикул, ДСТУ (ТУ), завод-виробник, кількість.
Багаторічний досвід роботи в такій відповідальній сфері, як проектування внутрішнього електропостачання дозволяє нам виконувати обґрунтований і ефективний відбір обладнання і матеріалів. Перевага віддається тим вузлам і матеріалам, які за адекватної вартості показують найвищу надійність і віддачу. Пристрої зниження втрат електроенергії, коротких замикань, мережевих перевантажень, а також елементи системи заземлення, безперебійного постачання і безпеки використовуваного обладнання – це все складові проекту.