Щити власних потреб ШВП

ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ І ОПИС ЩВП

Призначені для прийому і розподілу електроенергії від трансформаторів власних потреб на електростанціях (в тому числі атомних), підстанціях і енергетичних об’єктах напругою до 750 кВ. За допомогою таких щитів виробляють розподіл електричної енергії між приймачами при живленні від трансформаторів власних потреб. На лініях, які відходять встановлюються автоматичні вимикачі різних номіналів. Навколишнє середовище має бути невибухонебезпечне, не містити струмопровідного пилу, агресивних газів і пари в концентраціях, що знижують рівень ізоляції поза допустимих меж.
Щити ЩВП забезпечують: 
  • Прийом і розподіл електроенергії від декількох вводів;
  • Захист ліній, які відходять;
  • Автоматичне введення резерву при зникненні напруги на одному з живильних вводів;
  • Облік електроенергії;
  • Передачу дискретних сигналів про стан ввідних, секційного і відвідних автоматичних вимикачів в систему диспетчеризації;
  • Можливість дистанційного керування ввідним і секційним вимикачами як дискретними сигналами управління, так і за допомогою передачі даних по промисловій мережі.
За допомогою щитів власних потреб живлятьться: 
  • Шафи живлення приводів вимикачів;
  • Обігрів шаф зовнішньої установки;
  • Шафи охолодження автотрансформаторів (трансформаторів);
  • Зарядні пристрої;
  • Блоки аварійного освітлення;
  • Насоси пожежогасіння;
  • Шафи живлення ланцюгів електромагнітного блокування роз'єднувачів;
  • Вентиляція і обігрів ОПУ;
  • Зовнішнє освітлення;
  • Зв'язок, АСУ ТП.

КОНСТРУКЦІЯ ЩИТІВ ЩВП

Як правило, щити ЩВП складаються з декількох панелей:

Панелі вводу, секціонування і ввідно-секційні

Ввідні і секційні автоматичні вимикачі на струми 1000А і вище розміщуються в окремих панелях. Для автоматичних вимикачів на струми 630А і нижче, ми можемо запропонувати розміщення в загальній ввідно-секційній або водно-розподільчій панелі.
За запитом нами виконується комплектація щита ВП пристроєм АВР: ввідні і секційні вимикачі оснащуються мотор-редукторами і необхідними контактами стану. Безпосередньо АВР може бути реалізований як за допомогою релейно-контакторної схеми, так і за допомогою програмованого контролера, який крім основних функцій з управління АВР може виконувати також функції віддаленого збору даних.

Панелі розподілу

містять автоматичні вимикачі для захисту відхідних кабелів. Розміщення автоматичних вимикачів в панелях зазвичай регламентується проектною документацією або завданням заводу-виробника.
Виконання відхідних автоматичних вимикачів (стаціонарні, втичні і викатні), тип обслуговування шаф (одностороннє або двостороннє), форма секціонування і внутрішнього поділу, вимоги по сейсмостійкості, а також інші спеціальні вимоги до щита ми реалізуємо в суворій відповідності із завданням заводу-виробника та проектною документацією.

РІШЕННЯ ВІД «КОНЦЕРН «КСІМЕКС»

Збірка щитів власних потреб виконується нами на базі конструктиву Spasial SF (Schneider Electric), проте за бажанням замовника ми можемо виконати збірку на конструктиві Prisma Plus P, Rittal та ін.

При проектуванні і виготовленні щитів ВП враховуються вимоги стандартів та побажання замовників.
За запитом шафи можуть бути виконані в сейсмостійкому виконанні, підтвердженому сертифікатом незалежної лабораторії, що особливо актуально для застосування в атомній енергетиці. Для хімічних виробництв, що вимагають підвищеної корозійної стійкісті, наша компанія також може виготовити необхідний виріб.

Детальне опрацювання конструкції щитів ВП з використанням 3D моделювання всієї збірки щитів або окремих вузлів дозволяє реалізувати кращі рішення по розміщенню обладнання, а також уникнути помилок розміщення обладнання і струмоведучих шин під час збору та забезпечити найбільш комфортний доступ під час обслуговування.

Окремо варто відзначити, що на сьогоднішній день ми можемо запропонувати і рекомендувати кращу реалізацію схеми АВР на базі програмованого реле Siemens Logo 8. При незначному збільшенні загальної вартості щита в порівнянні з реалізацією релейно-контакторної схеми замовники отримують неймовірний приріст функціональності та  діагностування стану АВР.

Програма управління АВР, розроблена нашими фахівцями, в будь-який момент може бути відкоригована під змінні потреби замовника, причому існує можливість дистанційного оновлення ПЗ. Вбудований в модуль управління АВР текстовий дисплей відображає поточний стан АВР, змінюваний колір підсвічування дисплея акцентує увагу на серйозних пошкодженнях та аваріях, що вимагають участі обслуговуючого персоналу. За допомогою вбудованої клавіатури можна змінювати установки спрацьовування і відновлення АВР, перегортати діагностичні повідомлення, змінювати мову повідомлень.

Логічний модуль АВР оснащений Ethernet і Web-сервером, за допомогою парольного доступа можливо виконати вхід, як зі звичайних компьютерів, так і з мобільних телефонів та планшетів.

Таким чином, ми пропонуємо своїм замовникам найкращі рішення для реалізації найбільш складних і відповідальних розподільних щитів.