Комірки КЗО-393 власного виробництва

СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ ТА ОПИС

Для систем прийому управління та розподілу електроенергії середньої напруги, нами пропонуються широко розповсюджені та зрозумілі для експлуатації комірки типу КЗО серій виконання 393, 272 та 285 на напруги 6(10) кВ та нова лінійка власної розробки КЗО 20 та КЗО 35 на напруги 20 кВ та 35 кВ відповідно.

Комірки даного типу давно себе добре зарекомендували на невеликих розподільчих мережах промислових підприємств, цивільних об’єктах, об’єктах інфраструктури, міських розподільчих мережах. Це той тип обладнання, який вивчається першим у фахових спеціалізованих навчальних закладах. Але це зовсім не означає, що це обладнання дуже просте і не має перспектив реалізації складних схем захисту та управління. Можливість застосування силових контакторів середньої напруги дозволяє реалізувати схеми управління руховими навантаженнями, а в комбінації із сучасними блоками релейного захисту забезпечити повний комплекс усіх необхідних типів захисту з можливістю моніторингу, телесигналізації та телеуправління.

РІШЕННЯ ВІД «КОНЦЕРН «КСІМЕКС»

Простота виконання комірок КЗО нашого виробництва дозволяє обслуговуючому персоналу на інтуїтивному рівні швидко виконувати оперативні перемикання, а інтеграція сучасних систем захисту може заблокувати органи управління від помилкових дій персоналу. При цьому гарантується цілісність самого обладнання, мінімізація помилкового знеструмлення об’єктів енергоспоживання та найважливіше – безпека фахівців, які прибули на місце виконання оперативних перемикань.

Максимальна візуалізація органів управління шинних і лінійних апаратів управління в сукупності із зовнішніми елементами механічних та електричних блокувань дозволяють навіть візуально максимально швидко оцінити поточний стан кожного осередку КЗО і всієї схеми РП в цілому, прийняти технічно правильне рішення щодо подальших оперативних дій.

Важливу роль у надійності та безпеці цього виробу відіграють вузли силової комутації (вимикачі та контактори) та вузли захисту (блоки РЗіА).


Досвід застосування та компетенція нашої компанії дозволяють нам реалізувати найрізноманітніші комбінації виробників силової комутації та блоків захисту.


Ми маємо доступ та можливості застосовувати у своїх рішеннях як вимикачі провідного світового виробника – Schneider Electric Ind. поширеної серії Evolis, EasyPact EXE, серії вимикачів на великі номінальні струми та струми КЗ марки LF (6-10кВ), SF (20-35кВ), серії спеціалізованих генераторних вимикачів VAH та вакуумних контакторів Rollarc, а також широкий асортимент різних, провідних, світових виробників.


Так, наприклад, є можливість застосування широко поширених останнім часом вимикачів корейської фірми LS, серії Susol VL. Універсальність наших можливостей дозволяє оптимізувати складську номенклатуру ЗІП клієнта, зберігши максимально вже створену «екосистему» розподілу на підприємстві загалом, при цьому кінцевий продукт обов’язково буде підданий усьому циклу приймальних випробувань.

Всі перераховані вище можливості комбінації силових модулів комутації, можуть бути комбіновані з переважними типами пристроїв релейного захисту. Ми маємо компетентність щодо застосування блоків РЗіА від Schneider Electri Ind. (Sepam, MiCOM, Easergy, VAMP), нам відомі і нами застосовувалися на різних об’єктах блоки ТМ АВВ та SIEMENS, БМРЗ, ЕКРА, МРЗС та ДІАМАНТ, вузькоспеціалізовані модулі АЛЬТРА від ІМСЬКЕ.


Сучасна оснащеність власної електротехнічної лабораторії дозволяє нам провести повний комплекс електротехнічних випробувань, виконати налагодження релейного захисту, видати протоколи проведених випробувань.

Наша мета – це не виробництво комірок середньої напруги в новому і абсолютно ексклюзивному виконанні, з індивідуальними розмірами без можливості бути доповненими або доповнюваними до розподільних пристроїв, що вже існують на об’єкті, а створення максимально адаптованого до існуючих, стандартних розмірів осередку та інтеграцією в неї нових сучасних систем захисту, управління та безпеки.


Особливу увагу при розробці комірок було приділено безпосередньо несучій конструкції. Підвищена товщина металу, застосування оцинкованих елементів у 97% всього осередку, беззварне рішення з подвоєними товщинами відповідальних силових елементів конструкції – це не тільки запорука довговічності конструкції, але й запас безпеки та динамічної стійкості в аварійних ситуаціях, а значить і підвищення захисту обслуговуючого персоналу. Тому фактори: довговічність, якість, стійкість до аварійних ситуацій, забезпечення безпеки персоналу, зручність експлуатації для нас є пріоритетними.

Особливо хочемо наголосити на перевазі беззварного рішення, хоча маємо всі можливості і для типового, зварного. Застосування нашого рішення потребує більш трудомісткого та технологічного інженерного опрацювання на початковому проектуванні, більшої кількості точок додаткового заземлення основної конструкції, більш продуманої системи міжпанельних з’єднань та схеми підбору спеціальних вузлів фіксації.

 Кожна впресована гайка, заклепка або вузол “болт-контр-гайка” мають технічне обґрунтування у застосуванні саме такого елемента, а не іншого.

У цільнозварних конструкціях аналогічних комірок над такими речами розробники не замислюються, виконуючи все однотипно. Беззварне рішення, що застосовується нами, дає незаперечну перевагу – можливість проводити модернізацію комірки або заміну внутрішнього комутаційного обладнання з мінімальними витратами. Конструктив комірки, що модернізується, витягується із загального ряду секції, проводиться демонтаж одних елементів з апаратами і монтаж нових кріплень і нових апаратів в існуючій комірці з подальшою установкою модернізованого комірки на раніше витягнуте місце в секції. Після проведення стандартного ряду лабораторних випробувань, комірка та секція РП готові до подальшої експлуатації.

Всі технічні рішення і схеми первинних зборок комірок, суворо відповідають нашим власним технічним умовам – ТУ У 27.1-01295813-002:2022.

У цьому документі підібрано максимально можливі до застосування варіанти схемних рішень. Але не завжди є можливість на 100% задовольнити усі вимоги щодо схемного рішення.

Виходячи з потреб замовника, ми компетентні розробити будь-який новий тип комірки КЗО або доповнити вже існуючий каталог наших розробок необхідним схематичним рішенням.

У цій табличній формі зведені основні технічні характеристики частини виробів, що ми виробляємо:

Найменування параметра Значення параметра
Номінальна напруга (лінійна), кВ 6; 10 20 35
Номінальний струм головних ланцюгів, А 630; 1000 630 1250
Номінальний струм відключення вимикача, кА 20; 25 25 31,5
Струм термічної стійкості (короткочасний) кА 20; 25 25 31,5
Номінальна напруга допоміжних ланцюгів, В 220, 100, 36, 12